Ужгород перетворився на епіцентр інтелектуальних змагань – Закарпаття гостинно приймає фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. До міста над Ужем з’їхалися 139 найталановитіших юних хіміків з 21 області України, столиці та команда Українського фізико-математичного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка. Найбільше представництво забезпечили Київ (15 учасників), Львівщина (13), Харківщина та Буковина (по 9 учнів), а честь Закарпаття на змаганнях захищають 7 школярів.
Урочиста церемонія відкриття відбулася в стінах ректорату Ужгородського національного університету, де з вітальним словом до учасників, їхніх наставників та батьків звернулася директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Марʼяна Марусинець. Вона наголосила на особливій цінності цієї олімпіади, яка стане для юних талантів не лише випробуванням теоретичних знань, але й платформою для демонстрації їхніх практичних та дослідницьких здібностей.
«Це змагання – унікальна можливість розкрити свій потенціал, адже ви продемонструєте не лише глибокі теоретичні знання, але й свої вміння застосовувати їх на практиці та проводити дослідження, – підкреслила Марʼяна Марусинець. – Хімія для багатьох з вас – це не просто предмет, а шлях до самопізнання та реалізації. Тож продовжуйте заглиблюватися в її таємниці та ставати рушійною силою української науки».
До привітань долучилися ректор УжНУ Володимир Смоланка, директор Інституту хімії та екології університету Василь Лендєл та інші поважні гості. А яскравий виступ народного ансамблю танцю «Танцювальна корпорація друзів» зарядив учасників енергією та натхненням на майбутні інтелектуальні баталії.
Фінальний етап олімпіади розгорнеться на базі Ужгородського національного університету та Ужгородського наукового ліцею, де знання школярів оцінюватиме компетентне журі, до складу якого увійшли понад 50 провідних науковців та педагогів з різних куточків країни.
Тож бажаємо учасникам олімпіади не лише успішно пройти складні випробування, але й знайти нових друзів, обмінятися цінним досвідом та запалити в серці іскру для нових наукових звершень.