В рамках фестивалю СакураФест, що відбудеться в Ужгороді 4-6 квітня, експонуватиметься виставка живопису “Сакура Contemporary”. 11 художників у різних локаціях міста покажуть свої нові роботи, в яких через живопис та графіку розкриють власне бачення цвітіння сакури. Куратори виставки, Олександр та Іванна Войтовичі, розповіли Varosh, що створили цей мистецький проєкт, аби показати сакуру з несподіваного боку, адже сакура — це не просто дерево, а стан душі.
Іванна Войтович
Наталія Мирончук-Дідик
Варто зазначити, що фестиваль “Сакура Фест” цьогоріч присвячений року мистецького туризму на Закарпатті. Олександр Войтович зауважує, що Ужгород, як один із мистецьких центрів України з великою кількістю митців, має потенціал для нестандартного висвітлення теми сакури. Сакура для ужгородця, можливо, не така вже й дивина, як для приїжджих. Ми створили розуміння, що сакура втілює стан душі, філософію споглядання, експресію кольору, а також є символом швидкоплинності життя та краси моменту. Кожен художник бачить у сакурі своє, переосмислює її образ, трансформуючи його в живопис та графіку. Отже, сакура – це контемпорарі, своєрідний простір для експериментів, пошуків та натхнення. Відповідно, це діалог між традиціями та сучасністю, інтуїтивним та концептуальним, особистим та загальним.
Тетяна Головей-Лошак
Олександр Войтович
За словами подружжя, така виставка — це своєрідний пілотний проєкт мистецького експерименту на тему сакури. Іванка Войтович додала, що якщо виставка виявиться цікавою та матиме позитивний емоційний відгук, наступного року вони планують розширити її масштаб.
У виставці візьмуть участь художники: Іванка Войтович, Олександр Войтович, Надія Боднар-Дідик, Іван Дідик, Олена Дерда, Віктор Дерда, Наталія Мирончук-Дідик, Наталія Борецька-Грабар, Оксана Брензович, Юрій Дикун, Тетяна Головей-Лошак.
Організатори Сакура Фесту — команди ГО “Творчі волонтери Ужгорода” та “Руху підтримки закарпатських військових” — організували цю виставку у форматі квесту.
Виставка і квест-карти
Одна з організаторок фестивалю, Юлія Дуб, розповіла Varosh: «Ми вирішили зробити виставку у форматі квесту, розмістивши картини в різних закладах центральної частини міста. На трьох локаціях фестивалю (ярмарок, артпростір “Ліс” та Гойди, 8) відвідувачі зможуть придбати листівку, яка слугуватиме квест-картою з позначенням закладів, де розміщені картини. Окрім опису закладів, на карті буде корисна для туристів інформація: де поїсти, випити кави чи вина, відпочити з родиною тощо. Механіка проста: людина купує листівку, відвідує заклад, оглядає картину, показує листівку, фотографується з картиною, позначає заклад у соцмережах та отримує в закладі наліпку – мініатюру цієї картини. Таким чином, людина зможе зібрати всю виставку “Сакура Contemporary” у своїй квест-карті. Відтак, вона залишиться як сувенір на згадку про Сакура Фест. Крім того, учасники квесту візьмуть участь у розіграші призів».
Ми сподіваємося, що це залишить у людей теплі спогади. Під час наступних візитів до Ужгорода вони згадають про заклади, де були розміщені картини, що стане чудовою рекламою. А для міста це стане новою інтерактивною подією, аналогів якій, на мою думку, ще не було.
Вікор Дерда
Виставка “Сакура Contemporary” триватиме на різних локаціях міста з 4 по 6 квітня, але роботи також будуть доступні для перегляду в мистецькій галереї подружжя Войтовичів —Voyt Art Gallery.