На території юридичного факультету Ужгородського національного університету відбулась церемонія відкриття меморіальної дошки, присвяченої світлій пам’яті випускника університету, старшого сержанта Руслана Ференці, який віддав своє життя у боротьбі проти російської агресії.
На захід вшанування пам’яті героя зібрались його близькі, представники регіональної та міської влади, зокрема голова обласної ради Роман Сарай та міський голова Богдан Андріїв, а також його товариші зі служби, серед яких полковник Микола Журавльов, представники духовенства на чолі з єпископом Віктором Бедь, викладачі університету та мешканці міста.
Руслан Ференці був уродженцем Ужгорода, який здобув освіту у місцевій школі №7 та історичному і юридичному факультетах УжНУ. Він був активним учасником громадського життя, брав участь у Революції Гідності та з 2014 року став на захист України у східних регіонах країни. За виявлені мужність та відвагу під час бойових дій він був відзначений орденом «За мужність».
Незважаючи на отриману інвалідність під час виконання завдань у зоні АТО, з початком повномасштабного вторгнення Росії Руслан добровільно приєднався до лав Збройних Сил України. Він служив на посаді старшого стрільця десантно-штурмового відділення. Після поранення та лікування у госпіталі він одразу повернувся до виконання бойових завдань. 10 червня 2022 року під час бою поблизу населеного пункту Богородичне Краматорського району Донецької області він віддав своє життя.
Відкриття меморіальної дошки є свідченням глибокої вдячності та шани до захисника, який до останнього подиху захищав рідну землю. Його ім’я назавжди залишиться у пам’яті громади як символ сили духу, честі та безмежної любові до Батьківщини.










🌍 Коротко для сусідів / Szomszédok hírei / Informácia pre susedov
HU: Az UzhNU-n megemlékező táblát állítottak Ruslan Ferencinek, a tiszteletbeli polgárnak, aki a orosz agresszor elleni küzdelemben halt meg.
SK: Na UzhNU odhalili pamätnú tabuľu pamiati Ruslana Ferenca, vyššieho seržanta a čestného občana Užhorodu, ktorý zahynul v boji proti ruskému agresorovi.
Варто додати, що раніше ми вже згадували про ужгород: ще п’ять сімей військових отримали власні оселі.