Омбудсмен України Дмитро Лубінець взяв на особистий контроль ситуацію щодо можливого порушення прав ветерана війни в Ужгороді.
Як повідомив представник Омбудсмена у Закарпатській області, до нього звернувся учасник російсько-української війни, який має інвалідність ІІ групи внаслідок війни.
За словами заявника, 22 червня 2026 року в Ужгороді працівники поліції, можливо, застосували фізичну силу та спеціальні засоби без достатніх підстав.
Наразі Омбудсмен готує звернення до керівника Національної поліції України щодо проведення термінового службового розслідування, надання юридичної оцінки діям правоохоронців та вилучення записів із бодікамер поліцейських і відеореєстраторів службових автомобілів.
Також готується повідомлення до Державного бюро розслідувань щодо можливих ознак кримінального правопорушення у діях службових осіб.
У офіційному повідомленні Дмитро Лубінець підкреслив, що кожен випадок можливого незаконного застосування сили або спеціальних засобів правоохоронцями повинен бути об’єктивно та неупереджено перевірений.
Ветеран війни, людина, яка має інвалідність внаслідок війни і віддала своє здоров’я на захист України, не може бути об’єктом приниження, жорстокого поводження чи непропорційного застосування сили.
🌍 Коротко для сусідів / Szomszédok hírei / Informácia pre susedov
HU: Az ukrán ombudsman vizsgálja a rendőrség lehetséges túlkapását egy veterán ellen Ungváron.
SK: Ukrajinský ombudsman vyšetruje možné zneužitie právomocí polície voči veteránovi v Užhorode.
Раніше наше видання інформувало, що відомий ужгородський магазин «Таллінн»: спогади про місто, якого вже немає.
