Уповноважений Верховної Ради України з прав людини ініціює перевірку щодо можливого перевищення повноважень патрульними, які затримали чоловіка в Ужгороді.
Як повідомив представник Омбудсмена в Закарпатській області, до нього звернувся ветеран війни, чоловік з інвалідністю II групи внаслідок війни, який стверджує, що 22 червня в Ужгороді працівники поліції безпідставно застосували до нього фізичну силу та спеціальний засіб.
У зв’язку з цим Офіс Омбудсмена готує звернення до Голови Національної поліції України з вимогою невідкладно провести службове розслідування, надати правову оцінку діям поліцейських, а також вилучити й дослідити записи з бодікамер та відеореєстраторів службових автомобілів.
Крім того, до Державного бюро розслідувань готують повідомлення щодо можливих ознак кримінального правопорушення в діях службових осіб.
Водночас у патрульній поліції оприлюднили власну версію інциденту. За інформацією правоохоронців, 22 червня близько 21:00 на вулиці Минайській екіпаж ТОР виявив групу з чотирьох чоловіків, які розпивали алкоголь у громадському місці.
Під час перевірки документів один із чоловіків відмовився назвати свої персональні дані, а інший, за твердженням поліції, конфліктував із правоохоронцями та перешкоджав виконанню службових обов’язків.
За даними поліції, чоловіка, який відмовився надати свої дані, затримали для встановлення особи та складання адмінматеріалів. Під час затримання він нібито чинив опір, у зв’язку з чим патрульні застосували фізичну силу та кайданки.
Після встановлення особи з’ясувалося, що чоловік перебуває у розшуку за самовільне залишення військової частини. Після доставлення до управління поліції його передали працівникам відділу безпеки прикордонного загону.
🌍 Коротко для сусідів / Szomszédok hírei / Informácia pre susedov
HU: Az ukrán ombudsman vizsgálatot indított, miután egy fogyatékos veteránt állítottak elő a rendőrök Ungváron.
SK: Ukrajinský ombudsman začal vyšetrovanie prípadu zadržania muža s invaliditou policajtmi v Užhorode.
До слова, нещодавно обговорювалася тема: пожежа на Ужгородщині: вогнем знищено велику площу сміття на полігоні.
