Ужгородська міська рада підтвердила, що територія навколо Чорних озер має статус комунальної зони рекреації та є земельною ділянкою загального користування. Про це повідомили на інформаційний запит.

Ділянка розташована в районі вулиці Єньківської та офіційно зареєстрована як водний об’єкт і визначена комунальна зона рекреації.

У відповіді міськради також зазначили, що відповідно до затвердженого проєкту землеустрою, земельна ділянка має цільове призначення — земельна ділянка загального користування, яка використовується як зелені насадження загального користування.

— Територію біля Чорного озера визначено як рекреаційну зону, щоб забезпечити вільний доступ для громади, — повідомила директорка департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради.

За її словами, такий статус не суперечить відкритому доступу для мешканців міста і водночас забороняє забудову навколо озера.

Загальна площа території навколо Чорного озера становить 6,835 га і визначена як зелені насадження навколо скупчення озер.

Разом із тим, територія не закріплена за жодним комунальним підприємством, оскільки в бюджеті громади не передбачено видатків на її утримання.

Історія Чорних озер

Нагадаємо, що скупчення кількох озер на околиці міста, в районі вулиці Єнківської, почали засипати на початку лютого 2025 року.

Пізніше депутати Закарпатської обласної ради та правоохоронні служби вжили заходів реагування щодо ситуації довкола Чорних озер.

У квітні 2025-го ужгородці зареєстрували штучну водойму на околиці міста, яка була під загрозою знищення, і вона набула статусу водного об’єкта — другого в Ужгороді після озера «Кірпічка».

Завдяки цьому рішенню мешканці міста зможуть зберегти унікальну екосистему Чорних озер для майбутніх поколінь.

🌍 Коротко для сусідів / Szomszédok hírei / Informácia pre susedov

HU: Az ungvári Fekete-tavak körüli területet rekreációs övezetté nyilvánították.

SK: Územie okolo Čiernych jazier v Užhorode bolo určené ako rekreačná zóna.

До слова, нещодавно обговорювалася тема: ворожі «Шахеди» атакували Ужгород: повідомляють про влучання.