Виконавчий комітет міської ради Ужгорода в березні поточного року ухвалив рішення про заборону відвідування річки Уж для купання та інших водних розваг.

Цей крок було зроблено для запобігання нещасним випадкам та підвищення рівня безпеки серед мешканців міста.

Крім того, було встановлено, що заборона пов’язана із змінами гідрологічного режиму водойм, викликаними різкими коливаннями рівня води внаслідок атмосферних опадів.

Результати досліджень проб води показали, що вода в річці Уж не відповідає необхідним санітарним нормам.

Лабораторні випробування проводились у 37 різних точках відбору проб води на територіях річок та штучних водойм області.

Під час досліджень із 54 проб, перевірених за мікробіологічними показниками, 16 не відповідали існуючим санітарним вимогам.

Найгірша ситуація спостерігалась:

– у місті Ужгороді — на річці Уж та деяких штучних озерах;

– на ділянці річки Уж біля населених пунктів Перечин та Великий Березний;

– на річці Тиса біля міста Хуст.

Наразі на берегах річки Уж в Ужгороді встановлено попереджувальні таблички «Купатися заборонено», а небезпечні ділянки будуть позначені спеціальними буями із застереженнями.

Ужгородські плавці насторожились: міська влада обмежила доступ до річки Уж Ужгородські плавці насторожились: міська влада обмежила доступ до річки Уж

🌍 Коротко для сусідів / Szomszédok hírei / Informácia pre susedov

HU: Az ungai folyó partján figyelmeztető táblák jelennek meg, amelyek tiltják a fürdést a városi hatóságok által elrendelt tilalom és a víz szennyezettsége miatt.

SK: Na brehoch rieky Už sa objavujú tabuľky „Kúpanie zakázané“ kvôli zákazu zo strany mestských úradov a znečisteniu vody.

Цікаво, що до цього ми повідомляли про ужгородці скаржаться на забудову пішохідної зони в Новому районі.