Під головуванням заступника керівника краю Олександра Музиченка відбулося засідання. На ньому розглянули важливі питання життєдіяльності Закарпаття. А також запобігання надзвичайним ситуаціям у літній період.
Підготовка закладів освіти та епідеміологічна ситуація
Підготовка закладів освіти до нового навчального року
Найважливіший аспект – це безпека учнів та педагогів. Це стосується всіх 582 шкіл Закарпаття. Торік 549 з них працювали очно. Або ж у змішаному режимі. Зараз керівництво шкіл та місцева влада спільно працюють. Вони врегульовують фінансові питання. Готуються до осінньо-зимового періоду. Обов’язково перевіряється стан здоров’я учнів. Це відбувається перед початком навчання.
Забезпечення санітарно-епідеміологічної стабільності влітку
Епідситуація на Закарпатті є нестійкою. Це через зростання кишкових інфекцій. А також кору та інших вакцинокерованих хвороб. За перші три місяці цього року зафіксовано 785 випадків інфекційних захворювань. Це на 16% перевищує середній показник по Україні. Для стабілізації ситуації посилюють контроль. Це контроль якості питної води. Активізується вакцинальна кампанія. Забезпеченість вакцинами становить 52,5%. План імунізації з початку року виконано на 21,2%.
Літній відпочинок та безпека на воді
Літня оздоровча кампанія
Сьогодні на Закарпатті функціонують 18 дитячих таборів. Перед відкриттям кожен з них ретельно перевірили. Це стосується відповідності санітарним нормам. Від водопостачання та каналізації. До організації харчування. І медичного забезпечення. Станом на сьогодні випадків інфекційних хвороб чи отруєнь не зафіксовано.
Стан підготовки місць відпочинку на водних об’єктах
Зараз в області визначено 2 офіційні місця масового відпочинку на водоймах. Тоді як стихійних виявили вже 12. Попри встановлені попереджувальні знаки. Люди часто нехтують базовими правилами безпеки. Від початку року на водних об’єктах Закарпаття зафіксували вже 19 летальних випадків.
Захисні споруди та інші питання
Моніторинг стану захисних споруд цивільного захисту
Триває перевірка захисних споруд. Вже обстежили 886 з 2325 запланованих цього року. Виявили 44 порушення правил експлуатації. За них наклали адміністративні санкції. Рекомендовано провести позапланові обстеження цих об’єктів. Це спільно з ДСНС.
Під час засідання Регіональної комісії ТЕБ та НС також розглянули питання. Вони стосуються протипожежного водопостачання. Захисту критичної інфраструктури. Обстежень об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. Впровадження місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.
Заклик до співпраці
«Першочергове завдання для відповідальних служб. На всіх рівнях воно незмінне. Це якісна підготовка до можливих викликів. Від злагодженої та професійної роботи. А також оперативного виконання планових заходів. Від цього залежить безпека наших громад. І їхніх мешканців», – наголосив заступник голови ОВА Олександр Музиченко.
До обговорення долучилися представники профільних структурних підрозділів. Це обласні та районні військові адміністрації. Територіальні громади, ГУ ДСНС. Держпродспоживслужба в Закарпатській області. Обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Закарпаттяобленерго, Укренерго та інші.
Наскільки, на вашу думку, є важливою комплексна підготовка до надзвичайних ситуацій, особливо в умовах війни?