Колекція Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького поповнилася унікальним експонатом. Це російський безпілотник-приманка. Його використовували проти українських сил ППО.
Передав експонат представник команди «Мукачівські дрони», туризмознавець та волонтер Макс Адаменко. Цей безпілотник був збитий. Його передали військовослужбовці Білоцерківського окремого зенітного ракетного полку. Вони тримають оборону на Харківському напрямку.
Роль дронів-приманок у сучасній війні
Безпілотники-приманки — це елемент новітньої тактики ворога. Вони імітують ударні дрони. Але не мають бойового навантаження. Їхня мета — виявити українську ППО. А також змусити її витратити цінні ракети. Після цього здійснюються справжні атаки. Такі дрони виготовляються з легких матеріалів. Часто зовні нагадують «Shahed» або «Ланцет».
У музеї зазначають: «Цей експонат уособлює не лише технологічну складову війни. А й зміну самої логіки бойових дій у XXI столітті. Це війна обману, маніпуляцій. Також психологічного тиску. Зберігаючи такі об’єкти, ми формуємо національну пам’ять. Кожна деталь має своє значення. Кожен уламок свідчить про незламність українських захисників».
Експонат передано до відділу новітньої історії. Також до Меморіального музею-кімнати Августина Волошина. Із часом, цей безпілотник-приманка стане нагадуванням. Це буде нагадування для майбутніх поколінь. Ворог застосовував усі засоби, навіть обман. Але він не зламав українського духу.
Наскільки, на вашу думку, важливо зберігати такі експонати для історії та майбутніх поколінь?




