В Ужгороді триває реалізація міжнародного екологічного проєкту WaterGarden. Його головна мета – пом’якшення наслідків зміни клімату.
Кліматична адаптація та моніторинг
В рамках проєкту в місті запровадять систему моніторингу якості повітря. Вона охопить різні частини Ужгорода. Також створять мапу температур для всієї території міста. У Ботанічному саду протестують практичні рішення для кліматичної адаптації. Серед них — “дощові канави” та газони з різнотрав’ям для зниження температури. Крім того, облаштують інтерактивну інформаційну стежку. На ній будуть представлені приклади рішень адаптації до змін клімату.
Проєкт WaterGarden також передбачає:
- Створення системи моніторингу екологічних, метеорологічних та гідрологічних умов. Це буде як в Ужгороді, так і в Любліні (Польща).
- Проведення освітніх заходів. Вони популяризуватимуть природоорієнтовані рішення.
- Розробку кліматичних рішень. Це для міст та приватних домогосподарств.
Представники Ужгородського національного університету повідомили, що завдяки проєкту муніципалітети та мешканці України й Польщі зможуть скористатися каталогом. У ньому будуть перевірені природоорієнтовані рішення. Вони стосуватимуться управління дощовими водами в урбанізованому середовищі.
Додамо, що Ужгородський водоканал нещодавно перейшов на сонячну енергію. Станція потужністю 700 кВт вже функціонує.
Які інші “зелені” ініціативи, на вашу думку, варто запроваджувати в Ужгороді для покращення екологічної ситуації?