В Ужгороді відбулася зворушлива подія. На будинку по вулиці Академіка Корольова, 11, відкрили меморіальну дошку на честь воїна Романа Гапака. Захисник жив у цьому будинку.
Подія зібрала близьких та друзів загиблого. Присутніми були також керівництво міста, представники духовенства, депутати міськради, військові та громадськість. Хвилиною мовчання вшанували Романа та всіх воїнів. Вони віддали своє життя, обороняючи Україну від російських агресорів.
Життєвий шлях та подвиг Романа Гапака
22-річний Роман Гапак, з позивним “Цитрус”, був головним сержантом. Він служив у роті ударних безпілотних авіаційних комплексів. Загинув 27 травня 2024 року. Це сталося внаслідок ураження FPV-дроном у селі Малі Щербаки Запорізької області.
Роман був випускником Ужгородського ліцею імені Василя Ґренджі-Донського (ЗОШ №6). З 2020 року він навчався на факультеті історії та міжнародних відносин УжНУ. Він мріяв бути військовим. Незважаючи на рідкісне генетичне захворювання, він мав право не служити. Проте Роман підписав трирічний контракт. Це було з 128-ю гірсько-штурмовою Закарпатською бригадою. Контракт підписав ще до початку повномасштабного вторгнення.
Роман керував відділенням ударних дронів “Немезіс”. Росіяни прозвали їх “бабою Ягою” через руйнівну силу. На рахунку Романа — чимало знищеної техніки. Також мінометних та кулеметних розрахунків. Знищено багато складів з боєприпасами. Він захищав територіальну цілісність України в Білогорівці, Волновасі, під Бахмутом.
Роман Гапак – повний кавалер ордену “За мужність”. Він також має численні подяки від командування 15-го окремого батальйону 128-ї ОГШБр. В інтерв’ю кореспонденту “Української правди” за два місяці до загибелі він сказав: “…я прийняв армійські порядки, і в цьому вся сутність служіння Україні…”.
Увіковічнення пам’яті Героя
Пам’ятний знак на фасаді будинку, де жив Роман Гапак, відкрили його батьки. Священники відслужили панахиду та освятили меморіальну дошку. Про це повідомляє Ужгородська міська рада.
Вічна пам’ять і шана Герою!
Як, на вашу думку, громада може найкраще підтримувати пам’ять про таких Героїв, як Роман Гапак?