В Ужгороді активно впроваджують загальноукраїнську ініціативу вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні захисників. Про це у коментарі Varosh розповіла Власта Рейпаші.
“Ми приїжджаємо завчасно, стаємо на міст і на хвилину зупиняємо весь рух”, — розповідає Власта. Вона підкреслює особисту важливість цієї акції. Її чоловік — військовий, який три роки служив на сході. Зараз він є обмежено придатним через стан здоров’я та працює в ТЦК. Проте навіть під час роботи він намагається “вирватися”, щоб провести хвилину мовчання.
Разом із приватним автотранспортом на мосту зупиняються й маршрутні таксі. Жінка згадала випадок, коли під час зупинки водій маршрутки вийшов. Він залишив двері відчиненими, аби пасажири за бажанням могли також вийти. Сам же стояв поруч з автобусом, схиливши голову.
За словами Власти Рейпаші, акцію проводитимуть щодня о 9:00 ранку. Особливо це стосується робочих днів, коли в місті активний трафік. Організатори закликають долучатися всіх ужгородців та мешканців інших міст області. Мета – поширити практику вшанування полеглих у війні по всьому Закарпаттю.
Загальнонаціональна ініціатива та її виконання
“Хвилина мовчання запроваджена на загальнонаціональному рівні. Вона має відбуватися по всій країні. У нас, на жаль, не всюди цього дотримуються”, — наголошує волонтерка. Вона додає, що, звісно, не зупиняється “швидка”, пожежна служба або поліція, які їдуть на виклик. “Але всі інші, кожен може зупинитися, навіть просто на місці, щоб вшанувати тих, чиї серця зупинилися назавжди”, — підкреслює Власта Рейпаші.
Хвилина мовчання о 9:00 є офіційною ініціативою. Її запровадили в Україні з метою щоденного вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні.
У березні поточного року виконком Ужгородської міської ради ухвалив рішення про запровадження хвилини мовчання у місті. Проте це рішення має лише рекомендаційний характер.
Раніше проведене дослідження студентами УАЛ в Ужгороді засвідчило, що лише 58% працівників кав’ярень у місті дотримуються всеукраїнської хвилини мовчання.
Тим часом небайдужі містяни двічі на тиждень проводять акцію. Вона покликана нагадати громадськості про хвилину мовчання та закликати не ігнорувати її.
Які ще заходи, на вашу думку, можуть сприяти ширшому дотриманню цієї важливої ініціативи?