Ужгород гостинно приймає ІІІ Міжнародний Конгрес Координаційної платформи «ВзаємоДія». Цей масштабний форум об’єднав близько 300 учасників з різних регіонів України та з-за кордону. Серед іноземних гостей представники Чехії, Словаччини, Польщі, Румунії та Південної Кореї. Захід відбувається у залі Вченої ради Ужгородського національного університету.
Цьогорічний захід «ВзаємоДія» зібрав широке коло учасників. Серед них представники законодавчої та виконавчої влади України. Також присутні представники дипломатичних місій різних країн. Долучилися міжнародні партнерські організації та лідери громадського сектору. Активну участь беруть волонтерські ініціативи та представники бізнесу. На конгресі присутні лідери територіальних громад та активні громадяни.
Конгрес «ВзаємоДія» проходить у форматі насичених дискусійних панелей. Учасники обговорюють ключові виклики сьогодення, які спричинені війною в Україні. Вони спільно шукають ефективні рішення на перетині гуманітарної, соціальної та євроінтеграційної політик держави.
Три головні теми цьогорічного Конгресу охоплюють ветеранську політику держави. Учасники обговорюють ефективні рішення для підтримки та реінтеграції військовослужбовців. Розглядаються нові підходи до формування ветеранських сервісів. Друга важлива тема – розвиток громад в умовах війни та намірів вступу України до ЄС через державну політику, співпрацю «пліч-о-пліч» та міжнародну взаємодію. Окрема увага приділяється політиці гуманітарного реагування, розробці комплексних рішень та пошуку необхідних ресурсів. Третя ключова тема – гуманітарне реагування, що включає розробку комплексних рішень, активний пошук ресурсів та координацію дій у сфері допомоги внутрішньо переміщеним особам та іншим вразливим групам населення.
У межах другої дискусійної панелі з доповіддю виступив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він, зокрема, наголосив на надзвичайній важливості системного підходу до інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя громади. Він зазначив, що сьогодні мова йде вже не лише про надання тимчасового захисту чи гуманітарної підтримки. Наразі першочерговим завданням є створення повноцінних умов для життя цих людей. Важливо забезпечити їх працевлаштування, можливість здобуття освіти для дітей, належне медичне забезпечення та всебічну соціальну адаптацію тих, хто змушений був покинути рідний дім через війну.
Міський голова Ужгорода підкреслив, що місто відкрите до активної співпраці з урядовими структурами України, міжнародними партнерами та донорськими організаціями. Метою цієї співпраці є розробка та подальше втілення житлових та інфраструктурних проєктів. Ці проєкти повинні відповідати реаліям повоєнного відновлення країни та сприяти соціальному згуртуванню суспільства.
Конгрес «ВзаємоДія» вже став важливою та традиційною платформою для стратегічного діалогу між різними секторами. Це місце для спільного пошуку ефективних відповідей на складні виклики воєнного часу. Також конгрес сприяє формуванню міжсекторальної взаємодії для подолання наслідків війни.
У межах цього важливого заходу біля будівлі ректорату Ужгородського національного університету закарпатські нацгвардійці розгорнули тематичну експозицію. На ній представлені різноманітні зразки військової техніки, якою мужні захисники боронять нашу державу від агресора.