Ужгородська міська рада 17 квітня ухвалила важливе рішення, спрямоване на покращення соціальної підтримки маломобільних жителів міста. Йдеться про запуск нової транспортної послуги – “Соціальне таксі”, яка, за словами заступниці директора Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, начальниці управління розвитку соціальних послуг Світлани Аділової, найімовірніше, стане доступною вже з наступного тижня.
Раніше транспортно-соціальна підтримка в Ужгороді вже існувала, але надавалася виключно через Територіальний центр соціального обслуговування і була орієнтована лише на громадян, які перебували на обліку в терцентрі, зокрема, людей похилого віку та осіб, що отримували допомогу вдома або стаціонарне обслуговування. Тепер же відбулося значне розширення можливостей цієї послуги. Відтепер право на безкоштовне користування “Соціальним таксі” отримали всі члени сімей загиблих, військовослужбовці, які були звільнені з військової служби, а також особи з інвалідністю внаслідок війни, незалежно від того, чи отримують вони інші соціальні послуги.
Куди зможе доставити “Соціальне таксі”?
Згідно з проєктом рішення, соціальний транспорт буде здійснювати перевезення громадян до та з широкого спектру соціально значущих об’єктів. Серед них – лікарні, органи соціального захисту населення (включаючи центри зайнятості та відділення Пенсійного фонду України), лікувально-профілактичні, санаторно-оздоровчі, реабілітаційні та навчальні заклади, установи культури, організації, що надають соціальні послуги, протезно-ортопедичні підприємства та майстерні, центри безоплатної правової допомоги, центри надання адміністративних послуг, різноманітні заклади соціальної сфери, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, судові установи, а також авто- та залізничні вокзали.
До переліку необхідних документів входять:
* Паспорт громадянина України.
* Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).
* Виписка з МСЕК (у разі встановлення інвалідності).
* Медична довідка про нездатність до самообслуговування.
* Пенсійне посвідчення та/або документ, що підтверджує право на пільги.
* Довідка про доходи з Державної податкової служби та/або Пенсійного фонду України.
У випадках, коли до складу сім’ї особи, яка потребує соціальних послуг, входять інші особи, які проживають разом з нею, можуть знадобитися додаткові документи для визначення права на отримання послуги.
Попереднє замовлення та екстрені випадки
Згідно з проєктом, замовлення на надання транспортних послуг повинні подаватися за два-три дні до запланованої поїздки. Однак, у виняткових ситуаціях, коли виникає потреба у невідкладній (екстреній) поїздці, замовлення може бути прийняте за одну добу.
Світлана Аділова також повідомила, що на даний момент Департамент соціальної політики має у своєму розпорядженні лише один спеціалізований транспортний засіб для надання послуги “Соціальне таксі”.
Перспективи розвитку послуги
Попри наявність лише одного автомобіля, в Департаменті соціальної політики усвідомлюють потенційну потребу у збільшенні автопарку. Для того, щоб ініціювати виділення коштів на придбання додаткових транспортних засобів, необхідно сформувати об’єктивний показник потреби в цій послузі серед населення. Адже рішення щодо обсягів надання всіх соціальних послуг приймаються на основі аналізу потреб громади.
“Тому, якщо нам буде потрібен додатковий транспортний засіб, ми будемо розглядати різні варіанти: від оголошення закупівлі до участі в державних програмах або залучення меценатської допомоги”, – зазначила Світлана Аділова.
Для отримання додаткової інформації та консультацій щодо послуги “Соціальне таксі” мешканці Ужгорода можуть звертатися за номером телефону: 0502091116.