Детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України спільно з Територіальним управлінням БЕБ у Закарпатській області виявлено кримінальне правопорушення, пов’язане з ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами товариства, до складу якого входять три відомі регіональні мережі продуктових магазинів. Про це офіційно повідомило ТУ БЕБ у Закарпатській області на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
Хоча у офіційному повідомленні БЕБ назву компанії не розголошують, за наявною інформацією з неофіційних джерел, йдеться про мережу цілодобових продуктових крамниць “Zina”, “1Minute” та “Kefir”, яка має розгалужену мережу з 50 магазинів, розташованих у різних районах Закарпаття, та здійснює свою діяльність з 1996 року. З відкритих реєстрів стало відомо, що управління зазначеною мережею здійснює ТОВ “База”. Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, засновниками ТОВ “База” є Тетяна Ходоровська та Микола Жолтані. Останній є доволі відомою в регіоні особою, оскільки неодноразово, хоч і безуспішно, балотувався на посаду міського голови Ужгорода та навіть пробував свої сили на парламентських виборах.
“В ході слідчих дій встановлено, що з метою незаконного зменшення податкового навантаження службові особи компанії вдалися до використання так званої схеми «дроблення бізнесу»”, – йдеться у повідомленні ТУ БЕБ у Закарпатській області. “Зокрема, було задокументовано факти реалізації товарів у магазинах мережі на загальну суму 288 мільйонів гривень від імені понад 50 фізичних осіб-підприємців. При цьому переважна більшість цих ФОПів мали родинні зв’язки із засновниками компанії або ж були її звичайними найманими працівниками”.
За інформацією правоохоронців, завдяки застосуванню спрощеної системи оподаткування, призначеної для фізичних осіб-підприємців, мережа супермаркетів суттєво занизила розмір податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість (ПДВ), що призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
“З метою приховання своєї протиправної діяльності та ускладнення проведення подальших процесуальних дій, організатори незаконної схеми розташували офіс компанії за адресою реєстрації місцевого адвоката”, – зазначають у БЕБ.
Під час проведення досудового розслідування детективами Бюро економічної безпеки було виявлено та вилучено ряд ключових речових доказів, серед яких – ключі з електронними цифровими підписами, банківські платіжні картки, значний обсяг первинних фінансово-господарських документів, печатки, що належали фізичним особам-підприємцям, а також нотаріально посвідчені довіреності на ім’я співробітників товариства.
“Окрім того, було вилучено банківські документи, що підтверджують систематичне зняття значних сум готівкових коштів з рахунків фізичних осіб-підприємців службовими особами компанії”, – повідомили в БЕБ.
Наразі правоохоронними органами триває комплекс слідчих дій, спрямованих на встановлення всіх без винятку осіб, причетних до організації та функціонування масштабної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.