У мальовничому Ужгороді відбулася знакова подія – урочиста церемонія нагородження переможців та призерів IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. Цьогоріч Закарпатський край вперше став гостинним господарем цього престижного інтелектуального змагання. У боротьбі за першість свої глибокі знання з адміністративних правопорушень, основоположних прав людини та складних криміналістичних задач протягом двох напружених днів демонстрували 95 найталановитіших старшокласників з усіх регіонів України.
Під час святкової церемонії нагородження заступниця директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації Вероніка Маюрник звернулася до юних інтелектуалів з такими словами: «Ви не лише вразили нас своєю широкою ерудицією, але й яскраво підтвердили свою здатність наполегливо йти до поставленої мети. Ми відчуваємо щиру гордість за ваші вагомі досягнення, вашу незламну наполегливість та цілеспрямованість у здобутті знань».
Розділити радість тріумфу з обдарованими учнями та їхніми мудрими наставниками завітали поважні гості: декан юридичного факультету Ужгородського національного університету Ярослав Лазур, координаторка олімпіади Лариса Таран, голова авторитетного журі Наталія Крестовська, а також інші шановні представники освітянської та правничої спільнот Закарпаття.
За результатами напружених змагань, переможцями олімпіади стали 47 старшокласників, які виявили найвищий рівень підготовки. Почесні дипломи І ступеня отримали 8 найбільш здібних учнів, дипломами ІІ ступеня було відзначено 15 учасників, а дипломи ІІІ ступеня отримали 24 юних правознавці. За кількістю здобутих призових місць лідерами стали команди Івано-Франківської області, столиці України – міста Києва – та Київської області.
Особливу радість викликали успіхи двох талановитих представників Закарпаття: учень 10 класу Мукачівського ліцею №6 Андрій Плавайко та учениця 11 класу Ужгородського ліцею №5 імені Івана Чендея Святослава Драбюк, які продемонстрували високий рівень знань та були нагороджені дипломами ІІІ ступеня.
Під час урочистої церемонії також було відзначено особливими відзнаками – спеціальними дипломами – дев’ятьох найяскравіших учасників олімпіади у різноманітних номінаціях, зокрема «Перспективний теоретик», «Перспективний практик», «За відданість праву» та «За самокритичність». Крім того, подяками від Малої академії наук України було вшановано членів компетентного журі, керівників учнівських команд та педагогів, чия самовіддана праця та професійна майстерність сприяли підготовці талановитих призерів.