Ужгород сколихнула дискусія навколо запланованого зведення 47-метрової житлової будівлі на Студентській набережній. Особливу гостроту ситуації додає безпосереднє сусідство майбутньої висотки з модерністським кварталом Малий Ґалаґов, де максимальна поверховість забудови обмежена п’ятьма рівнями. Прагнучи заблокувати спірне будівництво, у 2023 році ініціативна група ужгородців підготувала та підписала колективне звернення, адресоване очільнику Закарпатської обласної військової адміністрації, міському голові Ужгорода та керівнику місцевої прокуратури. Дане звернення було скеровано також до Міністерства культури та інформаційної політики України.
За інформацією від автора петиції, голови громадської організації «Офіс перетворень» Олександра Ровняка, протягом 2024 року профільне міністерство неодноразово відмовляло забудовнику у видачі погодження на будівництво багатоповерхівки, обґрунтовуючи своє рішення невідповідністю представленого проєкту діючим містобудівним нормам. При цьому в міністерстві окремо підкреслювали застарілий характер чинного історико-архітектурного плану Ужгорода, норми якого не узгоджуються з сучасним законодавством.
Олександр Ровняк 6 квітня цього року зазначив: «Існуючий історико-архітектурний опорний план, датований 2013 роком, був розроблений з очевидними недоліками та затверджений міською радою лише в якості робочого документа. Ключовим недоліком цього документу є відсутність чітко сформульованого обмеження щодо максимально допустимої висоти забудови, що фактично відкриває шлях до реалізації проєкту 13- (а з урахуванням технічних поверхів – 16-) поверхової будівлі на Студентській набережній».
У червні 2024 року спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли представники Ужгородської міської ради та Закарпатської обласної військової адміністрації, дійшла висновку, що через наявну невизначеність у положеннях опорного плану щодо граничної висотності та поверховості, прямих юридичних підстав для визнання незаконним будівництва багатоповерхівки на відстані 143 метрів від найближчої пам’ятки культурної спадщини місцевого значення не виявлено. На основі висновків цієї робочої групи, у лютому 2025 року Міністерство культури та інформаційної політики України офіційно повідомило, що не вбачає порушень чинних законодавчих вимог у сфері охорони культурної спадщини у зв’язку зі зведенням багатоповерхової будівлі в центральній частині Ужгорода.
Слід нагадати, що замовником будівництва згаданої багатоповерхівки на ужгородській набережній виступає ТОВ «Поділля-Транс», засновником якого є депутат Ужгородської міської ради, представник політичної партії «Батьківщина» Віталій Коціпак. Згідно з відомостями аналітичної системи YouControl, зазначений депутат також є керівником та співзасновником ще восьми інших підприємств. Серед них фігурує компанія «МКВ», яка у 2022 році здійснила самовільне будівництво п’ятиповерхової будівлі на вулиці Митрака в Ужгороді, не маючи відповідних дозвільних документів. У той час Закарпатська обласна прокуратура ініціювала судовий розгляд з метою зобов’язати забудовника демонтувати незаконно зведену споруду. Однак, незважаючи на це, подальшого прогресу у цій справі зафіксовано не було.