В Ужгороді з успіхом відбувся дебютний фестиваль-конкурс “Ужгородський Березіль”, започаткований цьогоріч Академією культури і мистецтв за підтримки обласного департаменту культури. Ця нова мистецька ініціатива стала яскравою демонстрацією творчого потенціалу студентів академії.
Протягом двох насичених днів на фестивальній сцені розкривали свої таланти та демонстрували високий рівень професійної підготовки майбутні фахівці зі спеціальностей “Сценічне мистецтво” та “Хореографія”, які навчаються на різних курсах Академії культури і мистецтв.
Оцінювало майстерність молодих артистів компетентне журі, до складу якого увійшли провідні діячі культури Закарпаття: очолила журі директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театру драми та комедії у місті Хуст Олеся Чепелюк; до оцінювання долучився також директор-художній керівник Закарпатського академічного музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв, знаний артист драми та провідний майстер сцени Рудольф Дзуринець; свій досвід та знання передав директор-художній керівник Мукачівського драматичного театру, заслужений працівник культури України Юрій Глеба; до складу журі увійшов і директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій; а також директор Міжнародного театрального фестивалю “Монологи над Ужем”, авторитетний журналіст Михайло Носа.



За підсумками ретельного перегляду виступів, журі визначило переможців у різноманітних номінаціях:
- У номінації “Краще режисерське втілення” перемогу здобула вистава “Король Лір” за безсмертною п’єсою Вільяма Шекспіра. Цю постановку представили студенти IV курсу відділення фахової освіти спільно зі студентами І курсу бакалаврського рівня спеціальності “Сценічне мистецтво”. Режисером вистави виступив заслужений артист України Олександр Куцик.
- У номінації “Краще виконання чоловічої ролі” відзначено Арсенія Ороса за його майстерну гру у виставі “Урок” за п’єсою Ежена Йонеску, режисером якої є заслужена артистка України Наталія Орєшнікова.
- Нагороду за “Краще виконання жіночої ролі” отримала Юлія Кобеляцька за її проникливе виконання ролі у виставі “Скляний звіринець” Теннессі Вільямса, режисером якої виступив заслужений артист України Євген Тищук.
- У номінації “Краще пластичне втілення соціально-значущої тематики” перемогу здобув поліптих “Quaerere” (Знайди себе), представлений студентами III-IV курсів бакалаврського рівня та І курсу магістерського рівня спеціальності “Хореографія”. Керівником цього проєкту є заслужений працівник культури України Ірина Шевцова.
- У номінації “Кращий ансамбль” журі відзначило виставу “Урок” Ежена Йонеску у виконанні студентів III курсу відділення фахової передвищої освіти спеціальності “Сценічне мистецтво”. Режисером цієї постановки також є заслужена артистка України Наталя Орєшнікова.
- У номінації “Краща інтерактивна вистава для дітей” перемогла вистава “Як Білявчик чудовиська злякався” за твором Василя Шкірі, яку представили студенти III курсу відділення фахової передвищої освіти спеціальності “Хореографія” під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Шютіва.

Окрім конкурсних показів, у рамках фестивалю відбувся змістовний круглий стіл на тему “Акторська гра: ілюзія чи стихія?”, модератором якого виступила викладачка кафедри мистецьких дисциплін, театрознавиця Ніна Малишка. Під час дискусії студенти, викладачі та члени журі обмінялися думками щодо важливості проведення подібних заходів для розвитку студентської творчості та обговорили перспективи майбутнього фестивалю-конкурсу “Ужгородський Березіль”.


Підсумовуючи результати першого фестивалю, ініціатор його заснування, Євген Тищук, висловив щиру подяку організаційному комітету на чолі з ректором Академії культури і мистецтв, доктором педагогічних наук, професором, заслуженою працівницею культури України Наталією Шетелею за високий рівень підготовки та проведення заходу. Він також вручив Почесну грамоту департаменту культури Закарпатської обласної військової адміністрації кандидату педагогічних наук, доценту, завідувачці кафедри мистецьких дисциплін АКіМ Олені Кравчук за її вагомий внесок у розвиток мистецької освіти.